Kshatriya Vidhyasala English Medium School
S.NO | NAME OF THE STUDENTS | CLASS & SEC | AGE/CATEGORY | EVENT | RESULT | VENUE & ORGANISER |
1. | G.NEERAJ KUMAR | VI-F | U12 | *400M
|
GOLD
| MSSC ZONE 7 ATHLETIC MEET 2023 @ RAMCO VIDHYALAYA 2.12.2023 |
U12 | *4X100M RELAY | |||||
2. | P.R. PRANAV | VI-E | U12 | *4X100M RELAY | GOLD | |
3. | R.VIYASH | VI-B | U12 | *4X100M RELAY | GOLD | |
4. | S.SRI HARI | VI-C | U12 | *4X100M RELAY | GOLD |
S.NO | NAME OF THE STUDENTS | CLASS & SEC | AGE/CATEGORY | EVENT | RESULT | VENUE & ORGANISER |
1. | S.HEMANTH
| IX-E
|
U14
| 200M
| SILVER
| MSSC ZONE 7 ATHLETIC MEET 2023 @ RAMCO VIDHYALAYA 2.12.2023 |
800M
| BRONZE
| |||||
4X100M RELAY | GOLD
| |||||
2. | J.JEM FLAVIO | IX-A | U14 | *4X100M RELAY | GOLD | |
3. | R.EVAN JESU | VII-F | U14 | *4X100M RELAY | GOLD | |
4. | P.BHAGATH SINGH RAJA | IX-E | U14 | *4X100M RELAY | GOLD |
S.NO | NAME OF THE STUDENTS | CLASS & SEC | AGE/CATEGORY | EVENT | RESULT | VENUE & ORGANISER |
1. | K.BALA HARESH | XI-A |
U17
| 100M
|
GOLD
| MSSC ZONE 7 ATHLETIC MEET 2023 @ RAMCO VIDHYALAYA 2.12.2023 |
200M
| GOLD
| |||||
1X100M RELAY | GOLD
| |||||
2. | C.K.NAND JAI SHAKYIDHAR | XI-B | U17 | 800M | GOLD | |
1500 m | GOLD | |||||
3. | S.SANJAY | XII-C | U17 | Shot put | GOLD | |
discus | GOLD | |||||
4. | V.R.BALA YOKI | X-D | U17 | 400m | GOLD | |
TRIPLE JUMP | GOLD | |||||
4X400M RELAY | GOLD | |||||
5. | T.SIDHARTH | XI-A | U17 | HIGH JUMP
| GOLD | |
4X400M RELAY | GOLD | |||||
6. | S.ANIF MOHAMED ABDULLAH | X-D | U17 | 4X100M RELAY | GOLD | |
7. | B.J.SHASHI BOOSHAN | XI-C | U17 | 4X100M RELAY | GOLD | |
8. | S.JANAGAI MUGUNDHAN | XI-B | U17 | 4X100M RELAY | GOLD | |
9. | K.MOHAN | XI-C | U17 | 4X400M RELAY | GOLD | |
10. | E.LOHITH NIVASH | XI-A | U17 | 4X400M RELAY | GOLD |
S.NO | NAME OF THE STUDENTS | CLASS & SEC | AGE/CATEGORY | EVENT | RESULT | VENUE & ORGANISER |
1. | D.VISHRUTH | XII-C |
U19
| 100M
|
GOLD
| MSSC ZONE 7 ATHLETIC MEET 2023 @ RAMCO VIDHYALAYA 2.12.2023 |
200M
| GOLD
| |||||
2. | N.SUHAIL ABBAS | XII-C | U19 | 800M | GOLD | |
400M | GOLD | |||||
4X400M RELAY | GOLD | |||||
3. | S.HARESH | XII-B | U19 | 1500M
| GOLD | |
LONG JUMP
| SILVER | |||||
4X400M RELAY | GOLD | |||||
4. | P.PRAVEEN KUMAR | XII-S | U19 | HIGHJUMP | GOLD | |
5. | K.OM PRAKESH | XII-A | U19 | TRIPLE JUMP
| SILVER | |
4X400M RELAY | GOLD | |||||
6. | S.SUDHERSAN | X-B | U19 | SHOTPUT | SILVER | |
7. | B.KAWIN KUMAR | XII-C | U19 | 4X400M RELAY | GOLD |
Names of the students | Class | Age / Category | Venue & Organizer | Position |
SANJAY S | XII | U – 18 | SDAT, VIRUDHUNAGAR (District level) | I SHOT PUT |
PRAVEEN KUMAR P | XII | U – 18 | I HIGH JUMP | |
HARISH S | XII | U – 18 | II LONG JUMP | |
BALA HARISH K | XII | U – 16 | I 100m RACE | |
SANTHOSH M | XII | U – 19 | CBSE CLUSTER-VI COMPETITION, NEHRU STADIUM, CHENNAI (State level) (4.12.22 to 7.12.22) | III 100m RACE |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
NAND JAI SHAKTHDHAR C K |
X |
U – 19 |
RAMANA ACADEMY, RAJAPALAYAM |
I |
HARI HARA SUDHAN P |
XII |
|||
SAMUEL REX R |
IX |
U – 17 |
I |
|
SAMUEL REX R |
IX |
U – 15 |
CLASSIC BADMINTON ACADEMY, |
II |
SAMUEL REX R |
IX |
U – 17 |
II |
|
SAMUEL REX R |
IX |
U – 15 |
II |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
VIGNESH KUMAR S |
VIII |
U – 16
|
OUTDOOR CARNIVAL 2023 R J MANTRA ENGLISH SCHOOL, VIRUDHUNAGAR
DATE: 03.01.2023 to 06.01.2023 |
III |
SRI RAM SUDHAN R |
IX |
|||
ABI SHEK R |
IX |
|||
KRITHICK ROSHAN R |
VIII |
|||
ARUNESH J |
IX |
|||
YUA SANKAR B |
VIII |
|||
SARVESH K |
IX |
|||
MAHI ABINAV P |
VII |
|||
MAHI AADHAV |
VII |
|||
KABILAN |
IX |
|||
MONISH B M |
VII |
|||
ROHIN SARAN M |
VII |
|||
MAHI AADHAV |
VIII |
SUB JUNIOR |
TAMILNADU BASKETBALL ASSOCIATION |
VI |
SANTHOSH KUMAR |
XII |
U – 19 |
CBSE CLUSTER-VI BASKETBALL COMPETITION
GOOD SAMARITAN PUBLIC SCHOOL, SIRKALI
DATE : 2.12.2022 to 7.12.2022 |
III |
SHASI BOOSHAN B J |
X |
|||
SIBI RAJA C |
XII |
|||
VIGHNES KUMAR S |
VIII |
|||
BEEMA PRADAP SHING RAJA G |
XII |
|||
HARI PRABHB R |
XII |
|||
MADHAN SHANKAR S S |
X |
|||
MOHAMED ARSAD M |
X |
|||
PRADEEPAN D |
X |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
KARTHEE .S |
XII |
U – 19 |
RAMCO VIDHYALAYA, RR NAGAR, 10.10.2022
|
WINNER |
DEV DARSHAN.S |
XII |
|||
MOHAMMED SUHAIL .S |
XII |
|||
GANESH RAM .M |
XII |
|||
ASWIN SRI VENKAT .N |
XII |
|||
DINESH KUMAR.M |
XII |
|||
PRAVEEN KUMAR .P |
XI |
|||
SRI KAILASH P.V |
XI |
|||
SANTHOSH T |
XI |
|||
PANDI SUJITH M |
XI |
|||
RAJ SURYA R |
XI |
|||
SHAI SUJITH S |
X |
|||
VEDHA NAARAYANAN A V |
X |
|||
KARTHIK RAM |
X |
|||
BALA YOKI V R |
X |
|||
PRAVEEN KUMAR .P |
XI |
U – 19
|
S.VELLACHAMY NADAR MEMORIAL STATE LEVEL INTER SCHOOL CRICKET TOURNAMENT, VIRUDHUNAGAR
|
IV |
HARITH BHARAN |
XI |
|||
JAI VIGNESH KUMAR M |
XI |
|||
PANDISHWARAN R |
XII |
|||
DINESH KUMAR.M |
XII |
|||
PANDI SUJITH M |
XI |
|||
DEV CHARAN S |
XI |
|||
MOHAMMED SUHAIL .S |
XII |
|||
SANTHOSH T |
XI |
|||
ASWIN SRI VENKAT .N |
XII |
|||
GANESH RAM .M |
XII |
|||
DEV DARSHAN.S |
XII |
|||
SUHAIL ABBAS N |
XI |
|||
VEDHA NAARAYANAN A V |
X |
|||
KARTHEE .S |
XII |
ALJAMEEN AKTHER K |
XII |
U – 19
|
S.VELLACHAMY NADAR MEMORIAL STATE LEVEL INTER SCHOOL FOOTBALL TOURNAMENT, VIRUDHUNAGAR
|
RUNNER-UP |
DEV DHARRSHAN S |
XII |
|||
HARI PRABU R |
XII |
|||
HARI RAMANNA M |
XII |
|||
HARISH S |
XI |
|||
KATHIR K |
XII |
|||
LIKITH RAJA B K |
XII |
|||
MADHU SUDHANAA N |
XII |
|||
NISHANTH PRIYADHARSHAN C |
XII |
|||
PAVITHRAN B |
XII |
|||
PON ABIZEK K |
XII |
|||
PRASANA VENKADESH |
XII |
|||
SAI ATHITHYA KUMAR R |
XII |
|||
SANTHOSH M |
XII |
|||
UDHAYA VITHAL KADAM |
XII |
|||
VISAL RAM S |
XII |
NAME OF THE STUDENTS |
CLASS |
CATEGORY |
Venue |
POSITION |
YATHRA KRISHNA |
III |
U – 8 |
NEHRU YUVA KENDRA TRUST |
I |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
KAPILESH |
III |
U – 12 |
ANAND CHESS ACADEMY, SIVAKASI ( District level) |
12 |
KAMALESH T |
IX |
U – 17 |
MSSC CHESS CHAMPIONSHIP-2023, AAA CBSE SCHOOL, THIRUTHANGAL |
I |
JAI PRASAAD K S |
X |
U – 16 |
KAMARAJAR JUNIOR SCHOOL, SIVAKASI ( District level) |
21 |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
GNANAVIGNESH S |
VI |
U – 12 |
NATIONAL LEVEL AVS ENGG,COLLEGE,SALEM, 12.02.2023 |
II KATA |
GNANAVIGNESH S |
III KUMITE |
|||
SIVAA RANJITH KUMAR |
I – B |
U – 6 |
III KATA |
|
THARAN S |
VI |
U – 12 |
III KATA |
S.No | Name of the students | Class & Sec | Age / Category | Venue @ Organiser | Position |
1 . | P.R . Pranav | VI E | 10 yrs | Silambam Assosiation Of India [ SAI ] | II Place[ Thodumurai ] |
| P.R . Pranav | VI E | 10 yrs | Silambam Assosiation Of India [ SAI ] | II Place[ Otrai Surul ] |
| P.R . Pranav | VI E | 10 yrs | Madurai Distric Gymnastics Assosiation Venue – MGR Stadium | II Place[ Floor ] |
| P.R . Pranav | VI E | 10 yrs | 5th Distric level Silambam Championship Madurai 2023- 2024 | II Place[ Thodumurai ,Nedu kambu vechu, Rettai kambu, Otrai vaal veechu ] |
| P.R . Pranav | VI E | 10 yrs | Rotary Club Of Virudhunagar | Out Standing Sports Person [ 2023- 2024 ] |
2 | P.R. Cowsic | VIII D | 12 yrs | Silambam Assosiation Of India [ SAI ] | I Place[ Thodumurai ] |
| P.R. Cowsic | VIII D | 12 yrs | Silambam Assosiation Of India [ SAI ] | I Place[Nedu Kambam ] |
| P.R. Cowsic | VIII D | 12 yrs | Madurai Distric Gymnastics Assosiation Venue – MGR Stadium | II Place[ Floor ] |
| P.R. Cowsic | VIII D | 12 yrs | 5th Distric level Silambam Championship Madurai 2023- 2024 | I Place[ Thodumurai ,Nedu kambu vechu, Rettai kambu, Otrai vaal veechu ] |
| P.R. Cowsic | VIII D | 12 yrs | Rotary Club Of Virudhunagar | Out Standing Sports Person [ 2023- 2024 ] |
Names of the students | Class | Age / Category | Venue & Organizer | Position |
SASI RAJ D | VII | U- 12 | TAMILNADU TRADITIONAL SCHOOL OF SILAMBAM CHAMPIONSHIP, MADURAI | I |
VISHAL M | IX | U -16 | II | |
OM PRAKASH R | VII | U – 12 | II | |
LALITH KISHORE S | IV | U -10 | II | |
KAVINESH MATHEE | VII | U – 12 | III | |
VISHAL M | VII | JUNIOR | SOUTH ZONE LEVEL CHAMPIONSHIP, SRI VASISTA SCHOOL,MADURAI 19.02.2023 | III |
SRI VARSHAN | VIII | I | ||
COWSIC P R | VI | U – 12 | 4th STATE LEVEL SILAMBAM CHAMPIONSHIP, NYRUTHI ARTS AND SCIENCE COLLEGE, KAVAI 10.12.2022 &11.12.22
| I NEEDU KAMBU |
II IRATTAI KAMBU | ||||
PRANAV P R | VIII | U – 10 | I NEEDU KAMBU | |
I IRATTAI KAMBU | ||||
III VEL KAMBU | ||||
JAI BALA VIGNESH S | XI | U- 19 | VIRUDHAI SILAMBAM ACADEMY,(District level) VHNSN COLLEGE, 6.11.2022 | III |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
LOKESH VARUN PANDIAN S |
I |
U – 6 |
OUTDOOR CARNIVAL 2023 R J MANTRA ENGLISH SCHOOL, VIRUDHUNAGAR 03.01.2023 |
I |
HEMANTH KUMAR D |
IV |
U – 10 |
I |
|
NAVEEN P |
VII |
U – 13 |
I |
|
SANJEEV J P |
VIII |
U – 15 |
II |
|
AJAY KUMAR R |
VII |
U – 13 |
III |
|
LINGESH ARUN PANDIAN S |
I |
U – 6 |
III |
|
SELVA KARTHIKEYAN K J S |
IX |
U – 15 |
V |
|
VISWAJITH L K |
III |
U – 10 |
V |
|
NAVEEN P |
VIII |
U – 12 |
I |
|
VISWAJITH L K |
IV |
U – 10 |
I |
|
JEYA RAHUL S |
XI |
U – 15 |
II |
|
JAIVEL L E |
V |
|
I |
|
NAVEEN P |
VIII |
U – 14 |
MSSC YOGA CHAMPIONSHIP 2023 SABARI CBSE SCHOOL, KARIYAPATTI. |
I |
JEYA RAGUL S |
XI |
U – 19 |
I |
|
SANJEEV T P |
IX |
U – 17 |
I |
|
VISWAJITH L K |
IV |
U – 12 |
I |
|
NAVEEN P |
VII |
U – 19
|
CBSE SOUTH ZONE YOGA CHAMPIONSHIP2022-23 SRI PRAKASH SYNERGY SCHOOL, ANDHRA PRADESH 25.11.22 to 27.11.22 |
I GROUP EVENT |
SANJEEV J P |
VIII |
|||
SELVA KARTHIKEYAN K J S |
IX |
|||
JEYA RAHUL S |
XI |
|||
HARISH KANNA V K |
XII |
|||
NAVEEN P |
VII |
III INDIVIDUAL |
||
NAVEEN P |
VII |
U – 19 |
CBSE NATIONAL LEVEL YOGA CHAMPIONSHIP2022-23 SRI PRAKASH SYNERGY SCHOOL, ANDHRA PRADESH, 25.11.22 to 27.11.22 |
PARTICIPATION |
SANJEEV J P |
VIII |
|||
SELVA KARTHIKEYAN K J S |
IX |
|||
JEYA RAHUL S |
XI |
|||
HARISH KANNA V K |
XII |
S.No |
Name of the students |
Class
& Sec |
Age / Category |
Venue @ Organiser |
Position |
1. |
V . V . Karthick |
VII C |
Under 14 |
MSSC Sports and Games Competition [ 2023 – 2024 ]Zone 7 Venue : Linga Global School , Krishnan Kovil ]
|
I Place 4 x 50 m Relay |
2. |
P. Sri Hari Haran |
VI B |
Under 14 |
I Place 4 x 50 m Relay |
|
3. |
S. R . Varshan |
IX F |
Under 14 |
I Place 4 x 50 m Relay |
|
4. |
Antony S Blesswin |
VI E |
Under 14 |
1Place 50 Breast Stroke |
|
5. |
I .Josh Devesh |
Vi F |
Under 14 |
I Place 50 m Breast Stroke |
|
6. |
S.R. Varshan |
IX F |
Under 14 |
I Place 50 m Free Style , 200 m IM. 50 m Butterfly |
|
7. |
D . Jedthro Nehemiah Juan |
IX A |
Under 17 |
II Place 50 m Free Style , 200 m IM. 50 m Butterfly |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
RITHIK M R |
II |
25 mts FREE STYLE |
OUTDOOR CARNIVAL 2023 R J MANTRA ENGLISH SCHOOL, VIRUDHUNAGAR DATE: 05.01.2023 |
I |
SRI HARI HARAN P |
VII |
100 mts FREE STYLE |
I |
|
NIRANJAN KUMAR V |
V |
25 mts FREE STYLE |
I |
|
KRITHIK V V |
VI |
50mts FREE STYLE |
II |
|
JOSH DEVESH G |
V |
50mts FREE STYLE |
II |
|
RISHWANTH V |
VIII |
100mts FREE STYLE |
III |
|
NAVEEN BABU R |
IX |
50mts FREE STYLE |
III |
|
YUGAN V |
III |
50mts FREE STYLE |
III |
|
NIRANJAN KUMAR V |
V |
4X50 RLY |
II |
|
SRI HARI HARAN P |
VII |
|||
RITHIK M R |
II |
|||
JOSH DEVESH G |
V |
NAME OF THE STUDENTS |
CLASS |
AGE |
VENUE & ORGANIZER |
POSITION |
NIRANJAN V V |
IX |
U – 15 |
OUTDOOR CARNIVAL 2023 R J MANTRA ENGLISH SCHOOL, VIRUDHUNAGAR
DATE: 03.01.2023 to 06.01.2023 |
RUNNER UP |
BALA YOKI V R |
||||
KRISHNAN R |
||||
BERJITH SAMUEL |
||||
JEEVA RAJ |
||||
RAJA RITHISH |
||||
DHARUN AMIRTHA SUDHAN S |
||||
SUDARSHNAN |
Names of the students |
Class |
Age / Category |
Venue & Organizer |
Position |
ASWATH M |
VII |
U – 13 |
OUTDOOR CARNIVAL 2023 R J MANTRA ENGLISH SCHOOL, VIRUDHUNAGAR 03.01.2023 |
III DOUBLES |
ZIEGEN JOHN PAUL R |
VII |
|
|
|
SUBHIKSHAN K |
VIII |
U – 13 |
IV SINGLES |
|
ASHVATH SUDHAN T |
IX |
U – 15 |
I DOUBLES |
|
SUNDARA MUKILAN B |
IX |
|
|
|
SUNDARA MUKILAN B |
IX |
U – 15 |
II SINGLES |
|
SUBHIKSHAN K |
IX |
U – 14 |
CHANDRA NATIONAL SCHOOL, ARUPPUKOTTAI |
II DOUBLES |
ZIEGEN JOHN PAUL R |
VIII |
|
|
|
ZIEGEN JOHN PAUL R |
VIII |
U – 14 |
II SINGLES |
|
YUVAN RANJAN |
XI |
U – 19 |
II SINGLES |
FOOTBALL
MSSC FOOTBALL COMPETITION 2023
VENUE : KVS ENGLISH MEDIUM SCHOOL,VNR DATE: 20.11.2022 & 21.11.2022
NAME OF THE STUDENTS |
CLASS & SEC |
AGE |
POSITION |
ABDUR RAHMAN M |
VI – C |
U – 12 |
WINNER |
DHANESSH AHAMED M |
VI – C |
||
HARISH K |
VI – E |
||
KARSHIN KRISHNA R |
V – A |
||
JEEVA ADHUAITHAN T |
VI – A |
||
EVAN JESU R |
VI – B |
||
KESHAV D |
VI – B |
||
MADHAN KARTHIK M |
VI – C |
||
MUKIL SANJAY M |
VI – D |
||
NEERAJ KUMAR G |
V – C |
||
RUBAN R |
VI – E |
||
SANJIT PREM K V |
VI – C |
||
SARAN S |
V – A |
||
SARAVANAN J |
VI – D |
||
SIDDHARTH V |
VI – E |
||
SIVA GANESAN A |
V – C |
||
YUVAN SANTHOSH P |
VII – B |
||
GOWSHIK S |
XI – E |
U – 17 |
WINNER |
HARI KRISHNA S |
XI – C |
||
MOHAMED JASIM N |
XI – C |
||
JOTHI BALAN C |
XI – B |
||
LOKITH NIVASH E |
X – D |
||
OM PRAKASH K |
XI – B |
||
PRAGADESH SA |
XI – A |
||
RAGUL R |
XI – D |
||
BALA HARISH K |
X – C |
||
RAJA YOKAN S S R |
XI – C |
||
ROHIT G K |
XI – D |
||
SAKTHI KARTHIKEYAN V |
XI – E |
||
SIDHARTH T |
X – B |
||
SIDDHARTH B |
XI – C |
||
SRI HARI HARAN S |
XI – D |
||
SUHAIL ABBAS N |
XI – D |
||
VIGNESH S |
XI – C |
||
ABDUL HAMEED S |
XII – D |
U-19 |
WINNER |
ALJAMEEN AKTHER K |
XII – C |
||
DEV DHARRSHAN S |
XII – C |
||
HARI PRABU R |
XII – B |
||
HARI RAMANNA M |
XII – B |
||
HARISH S |
XI – C |
||
KATHIR K |
XII – C |
||
LIKITH RAJA B K |
XII – E |
||
MADHU SUDHANAA N |
XII – E |
||
NISHANTH PRIYADHARSHAN C |
XII – D |
||
PAVITHRAN B |
XII – E |
||
PON ABIZEK K |
XII – B |
||
PRASANA VENKADESH |
XII – B |
||
SAI ATHITHYA KUMAR R |
XII – E |
||
SANTHOSH M |
XII – D |
||
UDHAYA VITHAL KADAM |
XII – C |
||
VISAL RAM S |
XII – B |